in

Сакате домот да ви мириса убаво? Тогаш направете го ова!

Овој трик ќе помогне вашиот дом да мириса прекрасно, а што е уште подобро – нема да видите инсекти во домот.

Кога станува збор за чист воздух, ние обично ги отвораме прозорците, но тогаш се јавуваат други проблеми: муви, комарци и разни бубачки кои само чекаат да влезат во собата.

За среќа, постои трик што сигурно ќе ве воодушеви.

Потребна ви е рерна и два до три лимони. Пред да легнете, исечете неколку лимони на половина и ставете ги во рерна, оставајќи ја вратата отворена.

Утрото кога ќе станете, затворете ја вратата од рерната и вклучете ја само неколку минути. Потоа исклучете ја рерната и отворете ја вратата.

Овој трик ќе помогне вашиот дом да мириса прекрасно, а што е уште подобро – нема да видите инсекти во домот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote