in

МО САЛАХ номиниран за „ИГРАЧ НА ВЕКОТ“

Кој е најдобар играч на 21виот век? Најголем број на фановите би се двоумеле измеѓу Роналдо и Меси. Лионел Меси е феноменален играч и тоа го покажа во минатите неколку години, а истото го стори и Кристиано Роналдо. Тие имаат освоено 11 Златни Топки комбинирано.

Но овој месец се доделиваат Фудбалските Награди на Дубаи во кој има награди од типот: Фудбалер на годината, Клуб на годината, Тренер на годината и Фудбалер на векот. 4 фудбалери се номинирани за најпрестижната награда, Фудбалер на Векот а тоа се: Роналдо, Меси, Роналдињо и Салах. Победникот ќе го дознаеме на 27 Декември!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote