in

Салах постави уште еден рекорд за Ливерпул!

Мохамед Салах стана најдобар стрелец во Лигата на Шампионите за Ливерпул откако Црвените одиграа нерешено во натпреварот со Митиланд. Екипата на Јурген Клоп веќе го обезбеди првото место во групата и го започнаа натпреварот одлично, Салах стрелаше во 55та секунда од мечот.

Ова беше најбрз гол кој некогаш Ливерпул го постигнал во Лигата на Шампионите, а голот на Салах беше 22 во ова натпреварување со што го помина легендата Џерард во постигнати голови. Домаќините израмнија од белата точка во второто полувреме и натпреварот заврши со конечни 1-1.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote