in

Сами Кедира ќе игра за Херта Берлин!

Поранешниот играч на Јувентус, Сами Кедира, од денеска е нов играч на екипата Херта Берлин, откако се приклучи на тимот преку трансфер.

Кедира, 34, му помогна на Јуве да стигне до 5 последователни титули во италијанското домашно првенство за време на неговиот престој во Италија кој траеше пет ипол години.

Тој немаше забележано настап за Старата Дама оваа сезона и одлучи да се врати во својата родна држава Германија.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote