in

Samuel L. Jackson ќе ја повтори улогата на Nick Fury во најновата серија на Disney Plus!

Samuel L. Jackson ќе ја повтори улогата на Nick Fury во новата серија на Marvel која моментално е во продукција во Disney Plus. Приказната на серијата се држи во тајност, но многу извори веќе објавија дека Jackson има договор со Disney Plus.

Jackson го има толкувано ликот на Fury уште од првиот филм на Iron Man во 2008. Тој се појавува во неколку други филмови на Marvel како и во серијата Agents of S.H.I.E.L.D. во само две епизоди. Jackson е еден од најдобрите глумци во модерната ера и ова е добра вест за љубителите на Марвел филмовите и сериите.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote