in

Дортмунд ќе игра полуфинале во купот на Германија!

Во четврт-финалето на германскиот куп се сретнаа екипите на Борусија Дортмунд и Борусија Мехенгладбах. Екипата од Дортмунд славеше со минимални 1-0 и обезбеди пласман во полуфиналето во купот на Германија.

Натпреварот беше напет уште од самиот старт и беше решен само со еден гол. Голот беше дело на младиот англиски репрезентативец, Џејдон Санчо кој во 66 минута ја затресе мрежата на противникот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote