in

Холандија дополнително ги „опушти“ санитарните мерки!

Во Холандија денеска повторно се отворија кина, музеи, театри и ресторани, што е дополнително релаксирање на санитарните мерки воведени поради епидемијата на коронавируси.

Локалните медиуми објавија дека олеснувањето на мерките е поздравено со ентузијазам.

Многу ресторани, каде што луѓето сега можат повторно да јадат во затворено, беа претежно резервирани, додека билетите за кина и театри беа распродадени, пренесува Хина.

Сепак, бројот на посетители е сè уште ограничен.

На некои места се одржани церемонии на отворање, како што е музејот Ван Гог во Амстердам.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote