in

#saveRalph Интересно видео кое ја подига свеста за експерименталните животни во модата и козметиката! [ВИДЕО]

Снимениот краткометражен филм „Спаси го Ралф“, во кој се појавуваа имиња како Taika Waititi,, Ricky Gervais и Zack Efron, беше снимен за да се сврти вниманието кон експериментите спроведени од некои компании во козметичката индустрија врз животни. Овој краток филм, кој е голема критика, доби голема поддршка со хаштагот #saveralph и продолжува да биде споделуван од илјадници луѓе на социјалните мрежи.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote