in

Шалке конечно забележа победа!

Шалке без сомнение ја игра една од најлошите сезони во својата клупска историја, а денеска во 15 коло го забележа првиот триумф во Бундеслигата.

И тоа доста убедливо, играчите на тренерот Грос славеа на домашен терен против екипата на Хофенхајм со резултат 4:0. После 30 одиграни натпревари во шампионатот без победа, дојде крај на таа негативна серија.

Хет-трик забележа американскиот интернационалец Метју Хопи, а конечниот епилог го постави Мароканецот Амине Харит.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote