in

По седум години, јавноста ќе може да го види Шумахер!

Еден од најдобрите возачи во најпрестижниот моторспорт, Мајкл Шумахер пред околу 7 години заработи тешка повреда за време на скијање во Австрија, и од тој момент, јавноста ретко добива информации за него.

Сепак, семејството на Германецот ќе дозволи ТВ екипа да влезе во домот кадешто се наоѓа популарниот Шуми, а целта за тоа е снимање на документарен филм.

Моментално нема повеќе информации околу тоа кога ќе искочи филмот, а тој ќе ја покаже импресивната кариера на возачот, но и многу други работи.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

2 поени
Upvote Downvote