in

SCI-FI серии кои ќе ве натераат да доживеете мозочен оргазам!

Ќе сакате целата сезона да ја изгледате во едно седнување!

  1. Rick & Morty – Серијата, која зборува за чудните и опасни патувања на лудиот научник професор Рик и неговиот внук Морти, наменета за возрасни …
Rick & Morty

2. Firefly – Во 2500-тите, како резултат на зголемената популација во светот и исцрпувањето на ресурсите, луѓето започнаа да мигрираат на други планети. Оние што се населија на централните планети ја продолжуваат цивилизацијата и ја воспоставуваат Алијансата (заеднички сојуз на САД и Кина). Другите ја прогласуваат својата независност со сместување на околните планети и месечини. Алијансата започнува војна за регрутирање на овие независни …

Firefly

3. Black Mirror – Секоја епизода од минисеријата раскажува различна приказна. Првата епизода покажува дека социјалните медиуми можат да бидат во неволја, додека вториот дел укажува на точката што телевизиските натпревари можат еден ден. Третиот дел е; Во блиска иднина, луѓето можат да го складираат целиот свој живот благодарение на мемориските чипови што ги имаат инсталирано. Ништо не е заборавено, ниту еден дета detail не е изоставен. Но, дали е ова добра работа?

Black Mirror

4. Stranger Things – 80-тите години од минатиот век, Stranger Things е фантастична трилер серија која не прескокнува поздрав за хорор филмовите од тој период. Серијалот што ги спојува Винона Рајдер, Дејвид Харбор и Кара Буоно во главните улоги; Во него се опишува едно младо момче кое исчезна и неговата мајка се обидува да го најде.

Stranger Things

5. Doctor Who – Овој доктор е сосема поинаков лекар. Неговото име, карактер, став се мистерија. Жена по име Роуз Тајлер запознава мистериозен странец кој себе си се нарекува Доктор, по што нејзиниот живот се менува од почеток до крај. Наскоро дознава дека целиот свет, вклучувајќи го и неговото семејство, е во опасност. Она што тој треба да го стори е да го најде патот до спасот …

Doctor Who
sc

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote