in

SCREAM: Продукцијата за новото продолжение на хорор франшизата е завршена!

Петтото подолжение од франшизата Scream конечно заврши со продукцијата.

Филмот заврши со снимање дури минатиот ноември, но поради рестрикциите и големиот број на протоколи, дури сега продукцијата официјално е завршена, деталите ги откри директорот.

Директорот, Tyler Gillet ги соопшти овие добри вести на социјалната мрежа Инстаграм заедно со слика од него како работи во студиото. Под сликата напиша „Одлично изгледа. Ви ветувам дека вредеше што почекавте.“

Последниот дел од Scream искочи во 2011 година, а најновиот филм се очекува да го гледаме во кино салите следната година.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote