in

ШОК ВО БЕЛАТА КУЌА! Сè е подготвено за вториот мандат на Трамп.

Белата куќа се подготвува за вториот мандат на Доналд Трамп, изјави економскиот советник на сегашниот претседател на САД, Питер Наваро.

  • Во Белата куќа продолжуваме да работиме, верувајќи дека Трамп ќе има втор мандат. Мислам дека е навистина важно … да разбереме дека сакаме гласачки ливчиња, избори што може да се потврдат и истрага за зголемениот број на обвинувања за проневера дадена од сведоци кои потпишаа писмени изјави под заклетва – додаде Наваро.

Доналд Трамп сè уште не признал пораз една недела откако американските медиуми, врз основа на проекциите направени според преброените ливчиња во повеќето сојузни држави, ја прогласија победата на демократот Џо Бајден.

Трамп, кој се појави многу малку во јавноста од изборите, започна вистински легален герила за да ги оспори резултатите во неколку американски држави. Тој и оние што го поддржуваат повторуваат дека имало проневера без да се обезбедат докази.

Американските безбедносни агенции вчера потврдија дека „нема докази“ дека имало измама на изборите на кои победи Џо Бајден.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote