in

Се истетовирала пред пандемијата, сега треба да ја крије тетоважата! [ФОТО]

Леа Холанд, 25-годишна девојка од Кентаки, направи една тетоважа на почетокот на пандемијата – не сфаќајќи дека ќе мора да ја скрие од сите.

Имено, Леа на раката истетовира реченица опишана од нејзиниот пријател, во мај 2020 година, само два дена пред короната да го однесе првиот живот во родниот Кентаки.

Тетоважата вели „Јас смело и радикално одбивам да носам маска“. Затоа Леа мораше да го крие она што го напиша на раката до крајот на годината.

„Едноставно, тогаш го забележавме. Тоа значи дека јас сум личност која не сака да се преправа дека е тоа што не е. Немав идеја дека антимаскерите ќе привлечат толку големо внимание. „Цело лето носев долги ракави за да не се разбере мојата тетоважа“, објасни таа.

Таа ја покажа тетоважата на TikTok, одговарајќи на прашањето: „Која е најглупавата тетоважа што некогаш сте ја направиле?“, А видеото наскоро стана вирално.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote