in

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Се омажи светски познатата пејачка Ариана Гранде!

Поп-sвездата Ариана Гранде се омажи за својот вереник Далтон Гомез, договарајќи „мала и интимна венчавка“.

Американската пејачка (27) се омажи пред насобраните помалку од дваесет гости викендов, според BBC, повикувајќи се на американски извори.

Гранде во декември објави дека се верила со 25-годишен агент за недвижнини од Лос Анџелес.
Според извештаите, свадбата била одржана во нејзината куќа во Калифорнија.

Говорејќи за венчавката, нејзиниот претставник за медиуми рече дека венчавката се одвивала во интимна атмосфера, со помалку од дваесет гости, додавајќи дека сè е исполнето со „многу среќа и љубов“ и дека „парот, како и нивните семејства, може не биди посреќен. ”

Според најавите на интернет, свадбената церемонија се одржа на имотот на семејството Гранде во Монтезит, Јужна Калифорнија, каде живеат многу познати личности, вклучувајќи ги војводата и војвотката од Сасекс.

Според CNN, среќниот младоженец Далтон Гомез пораснал во Јужна Калифорнија и работи на пазарот на луксузни недвижнини веќе пет години.

Ариана Гранде на Бадник објави дека се вери со своето момче, покажувајќи прстен од бисери и дијаманти на левата рака.

Беше објавено дека двојката била во врска нешто повеќе од една година пред венчавката.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote