in

Се појави емотивно видео од 80-тите години на принцезата Дијана и тригодишниот Вилијам: Љубовта на мајката нема граници!

Се појави емотивно видео од 80-тите години на принцезата Дијана и тригодишниот Вилијам: Љубовта на мајката нема граници!

Емотивно видео направено во 1985 година за време на шминкањето за семеен портрет на британското кралско семејство.


Дури и по 23 години трагична смрт, животот и смртта на принцезата Дијана не престануваат да го заинтригираат светот. Најомилената британска принцеза остана запаметена во историјата по својата љубезност, убавина и хуманитарна работа.

Целиот свет плачеше за Лејди Ди, а кога таа го напушти овој свет засекогаш, принцовите тогаш имаа 15 и 12 години. Сега се појави невидено видео од 1985 година, во кое Лејди Ди е со тогаш тригодишниот принц Вилијам.

Видеото, кое сигурно ќе ги растажи сите, покажува мало момче кое и помага на мајка си да се нашминка.

Видеото јасно покажува колку 38-годишниот принц Вилијам бил приврзан за неговата мајка .

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote