in

СлаткоСлатко УбавоУбаво

НЕВЕРОЈАТНО! Роди 50-годишна жена, која 27 години лекувала стерилитет!

Педесетгодишна жена која 27 години лекувала стерилитет се породила во гинеколошко-акушерска болница во Скопје.

Како што велат, 50-годишната кичевчанка е најстарата досега која се породи во Специјалната болница за гинекологија и акушерство „Мајка Тереза“ во скопската општина Чаир.

“Таа се породи во Кичево, а се породи завчера. Жената и бебето се во добра состојба и наскоро ќе бидат пуштени дома”, рекоа во болницата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote