in

МЕЛ ГИБСОН ПОТВРДИ: “Lethal Weapon 5” пристигнува наскоро!

Поминаа 22 години од полседниот филм од франшизата Lethal Weapon, но фановите беа убедени дека петтиот филм ќе биде снимен. За време на интервјуто со Good Morining America минатата недела, Мел Гибсон изјави дека 5тото продолжение од филмот наскоро доаѓа и дека режисерот Richard Donner работи на него моментално. Ова е добра вест за обожувателите после многубројните гласини за филмот.

Гласините за Lethal Weapon 5 започнаа да кружат уште во 2007 година, откако Warner Bros изјавија дека би сакале да го вратат оргиналното дуо, Мел Гибсон и Дени Гловер, за уште една авантура. Според информациите, последниот филм ќе биде именуван Lethal Finale, но сеуште не се знае што точно ќе се случува во филмот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote