in

Се вакцинираше Далаи Лама! [ВИДЕО]

Тибетскиот духовен водач Далај Лама (85) ја доби првата доза на вакцина за коронавирус.

Потоа ги повика сите да бидат храбри и да се вакцинираат.

Вакцината им била дадена и на 10 лица кои живеат со него во неговата резиденција.

Далај Лама прими вакцина изработена од Оксфорд и АстраЗенека.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote