in

СЕ ВЕРИ LANA DEL REY! Се запознала со свршеникот на онлајн дејт апликација!

Светски познатата пејачка Лана Дел Реј и пејачот Клејтон Џонсон се свршија, пренесува Daily Mail

Пејачката дополнително ги подгреа гласините за веридбата со нејзината посета на Џими Фалон, каде што прстенот што го носеше на нејзината рака привлече внимание.

Кога станува збор за овој пар, интересна е приказната за запознавањето. Имено, Lana Del Rey и Клејтон Џонсон се запознаа преку апликација за средби, по што започнаа да се следат на Instagram во август годинава, а останатото е историја.

Lana започна врска со Клејтон помалку од една година откако раскина со офицерот Шон Ларкин.

Инаку, Клејтон и неговите двајца браќа беа дел од бендот Џонсонс, каде што пееја и свиреа гитара.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote