in

СЕ ВРАТИ ВО МОДА НАЈГРДАТА ФРИЗУРА ВО ИСТОРИЈАТА!

Ретко која жена ќе дојде на фризер со желба да се потстрижи како „фудбалер“ – една од најлошите фризури во историјата, која одеднаш повторно ја носат големите sвезди.

Високо на списокот на фризури што треба да останат во минатото е дефинитивно „фудбалерот“, односно, англиски мулет. Се чини дека само Џо Егзотик и ликот од Симпсонови ја носат оваа фризура, но многу славни жени тој модел необјасниво им се допадна.

Станува збор за фризура која била особено популарна во осумдесеттите години од минатиот век, а кај нас најмногу се поврзува со германски фудбалери кои сакале да ја носат, па нејзиното име доаѓа оттаму.

Карактеристично за оваа фризура е тоа што е кратка од предната и подолга од задната страна, а една фризерка за „Инсајдер“ изјави дека овој тренд веројатно никогаш нема да исчезне и дека, за изненадување на многумина, има се повеќе поддржувачи.

View this post on Instagram

VOTE 💜 VOTE 💜 VOTE 💜 VOTE 💜

A post shared by Miley Cyrus (@mileycyrus) on

View this post on Instagram

EVEN MORE RANDOM ZIGZAGGED SHAGS🖤 Thanks Willow!

A post shared by SACHIKO HANDA🖤 (@sachikohanda________) on

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote