in

БИЗАРНО! Слики на пратеничка која седи на скутот на пратеник во парламентот на Гана!

На снимката снимена во парламентот на Гана, заменичката Урсула Овусу-Екуфул седна во скутот на пратеникот, Квабена Минтах Акандох.

“Кога пристигнаа пратениците од НЕЦ, имаше дебата за тоа каде ќе седат различните партии. Кога Клетус Авока отиде во тоалетот, Урсула го зазеде местото на Авока. Се обидовме да го убедиме да стане, но тој не се согласи. Седнав кога Урсула стана од софата. Тој не рече ништо, а јас ништо не реков“.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote