in

Што?Што?

ИНТЕРЕСНО! Шефот на НАСА смета дека не сме сами во вселената!

Шефот на американската Национална управа за авијација и вселена (НАСА), Бил Нелсон, смета дека „животот во другите делови на универзумот, многу веројатно, постои“.

„Мислам дека ќе добиеме некои индикации дека таму има интелигентен живот“, рече Нелсон, појавувајќи се на NBC.

Поранешниот астронаут, а денес шеф на НАСА, посочува дека универзумот е исклучително стар и голем – и ова се потенцијални причини за наоѓање интелигентен живот во галактичкиот простор.

„Ако имате универзум стар 13,5 милијарди години и кој е толку голем, дали има шанси да има друго сонце и планета со атмосфера како нашата? „Би рекол дека постои и мислам дека ќе добиеме некаква индикација за тоа“, рече Нелсон.

Тој забележува дека НАСА со години бара живот надвор од Земјата, повикувајќи се на астробиолошката програма.

„Бараме живот на Марс, на други планети и се обидуваме да откриеме други сонца кои имаат планети со гостопримлива атмосфера“, рече Нелсон.

Ова не е прв пат Нелсон да посочи дека луѓето не се сами во вселената, тој го стори истото пред помалку од две недели кога го коментираше извештајот за НЛО, поднесен до Конгресот од Пентагон, со кој се потврди постоењето на НЛО. Иако се знае апсолутно ништо друго на таа тема.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote