in ,

Што?Што?

Сега можете да ja резервирате вашата свадба во вселената!

Ако некогаш сте замислувале да направите свадба што не е во овој свет, наскоро ќе можете буквално да го направите тоа.

Фирмата Space Perspective со седиште во Флорида им нуди на луѓето можност да се венчаат на небото во не толку далечна иднина.

Space Perspective има свои „вселенски балони“ во кои можат да летаат до осум луѓе, на неверојатни 100.000 стапки од земјата. Да се ​​стави тоа во перспектива, просечните комерцијални крстарења во авион се водат на надморска височина од 33,000 до 42,000 стапки надморска височина.

Патувањата што се нудат траат шест часа – приближно исто со времето потребно за да летате од Единбург до Москва.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote