in

SEHA: Дерби – Вардар против Нексе!

Во понеделникот се одигра само еден натпревар во второто коло од групната фаза во регионалната СЕХА Газпром лига, а во дербито, нашиот Вардар беше подобар од Нексе од Нашице со резултат 27:26 во многу возбудлив дуел.

Најефикасни во нашиот тим беа Иван Чупиќ и Филип Талески со по 6 голови, додека Ловро Јотиќ постигна 4.

Во поразениот тим на Нексе се истакна Јанко Кевиќ со 7 голови, додека Доријан Маркушиќ и Халил Јагањац постигнаа по 4 гола.

Вардар по две кола има максимален учинок во групата Б, додека Нексе го претрпе првиот пораз по воведувањето на триумфот на мечот со Војводина.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote