in

Познатата пејачка Сенидах со искрен исповест! „Мојот прв настап беше катастрофа!“

Ексцентричната Сенидах, која за кратко време се најде на врвот на популарноста во целиот регион, скоро никогаш не дава интервјуа. Сега таа направи исклучок и во едно интервју за еден босански медиум откри што прави пред да сфати дека музиката и ’е повик, но и дека нејзиниот прв настап е„ најлош досега“.

„Уште од детството ја чувствував музиката на посебен начин и сонував за неа. Внатрешно чувство ми рече дека треба да се направи. Како млада жена, работев и административна работа во една канцеларија, па дури и во банка. Кога би се видел во тоа – не би. Значи, фала му на Бога што вистинското чувство ме доведе до музика “, рече Сенидах, која исто така се сети на својот прв настап, за кој вели дека бил„ најлош досега “.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Senidah (@senida_h)


„Еден од најлошите настапи досега! (смеа) Тоа беше на фестивал во Словенија, акустична изведба. Тогаш немав свој бенд, но настапив со двајца гитаристи. На почетокот, сè беше во ред, сè додека не дојде постара девојка во првиот ред од публиката, која започна да вика, да вреска и да хистерично скока. Претпоставувам дека сакаше да привлече внимание. Потоа дојде обезбедувањето и ја однесе, но таа беше упорна и повторно се врати и беше уште погласна. Не беше сама, па не можев да ја обвинам, но сигурно не беше пријатно. Ако ми се случеше тоа сега, ќе реагирав сосема поинаку “, рече пејачката во интервју.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote