in

Sergino Dest пред вратите на Барселона

Левиот бек на Ајакс, Sergino Dest има медицински преглед во Барселона пред да потпише со глубот во трансфер вреден 20 милиони евра. 19 годишникот беше член на академијата на Ајакс, но во 2019 доби шанса во првиот тим и од тогаш добива стандардна минутажа.

Дест е роден во Холандија, но игра за репрезентацијата на САД. „Дест го има својот медицински преглед. Тој сеуште не го потпишал договорот, но тоа набрзу ќе се случи“ изјави тренерот на Барселона, Роналд Коман.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote