in

Што?Што?

НЕОЧЕКУВАНО! Серхио Рамос не е на репрезентативниот список на Шпанската репрезентација!

Луис Енрике го објави списокот на шпанската репрезентација, на кој, за изненадување на сите, го нема Серхио Рамос, капитенот на Реал Мадрид и репрезентацијата.

Селекторот за шпанските медиуми изјави дека разговарал со Рамос.

„Испратив порака на Серхио Рамос, а потоа разговаравме по телефон. Тоа беше тешка и болна одлука, но во моментот најдобра за тоа. Тој едноставно не е во најдобра состојба од јануари, имаше многу повреди “, рече Енрике.

Интересно е што Шпанија за прв пат во историјата нема да има ниту еден играч на Реал Мадрид на големо натпреварување.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote