in

Серија А станува се поинтересна! Интер моментално на врвот!

Во рамките на 21 коло од италијанското домашно првенство се сретнаа екипите на Интер и Фиорентина. Гостите од Милано беа подобри и со резултат од 0-2 ја победија Фиорентина на стадионот Артемио Франки.

Избраниците на Конте одиграа дисциплиниран натпревар со кој стигнаа до посакуваните 3 бода. Првиот погодок на мечот го постигна Николо Барела во првото полувреме. Перишиќ беше стрелец на вториот погодок и го постави конечниот резултат.

Интер има моментално 47 бода и само еден повеќе од второпласираниот Милан.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote