in , ,

СлаткоСлатко УбавоУбаво

„Пејте и танцувајте колку што сакате! 15 ЛЕКЦИИ ЗА ЖИВОТОТ ОД „ПРИЈАТЕЛИ“: Пораки за среќата, љубовта, животот!

Серијата „Пријатели“ е позната приказна за шест пријатели кои речиси живеат заедно, и иако секој од нив е сосема различен и автентичен, тие имаат неверојатна врска, приврзаност и љубов.

 

„Пријатели“ беше прикажана од 1994 до 2004 година и ги освои срцата на публиката ширум светот, а 17 години по крајот на снимањето, актерите се собраа без сценарио и ги раскажаа авантурите за создавање на серијата. Овој сет на стари „Пријатели“ ги воодушеви обожавателите на сериите ширум светот.
Покрај добрата забава, неверојатниот хумор и потоплите човечки приказни, серијата ни донесе и многу животни лекции – откријте кои:

1. Престанете да се грижите за тоа што другите мислат како Фиби. Прави што сакаш.

2. Бидете свои како Моника. Бидете борбени и не се извинувајте за тоа што сте.

3. Како Џои, не срамете се да признаете дека не ја делите храната со другите.

4. Следете го своето срце како Рејчел, дури и ако тоа значи да се откажете од милиони за да служите кафе.

5. Одморете се кога треба, исто како и Рос.

6. Признајте дека не сте имале многу искуство во љубовта исто како Чендлер.

7. Ако е судено, не е изгубено, исто како што е со Рос и Рејчел.

8. Сите шестмина сме научени дека е во ред да немаме план.

9. Вистинските пријатели секогаш ќе бидат со вас.

10. Љубовта може да се случи на интересни начини, погледнете ги Моника и Чендлер.

11. Женската моќ лечи сè, научивме од примерот на Моника, Фиби и Рејчел.

12. Пејте и танцувајте како што сакате, дури и ако никој не го сака тоа, исто како и Фиби.

13. Живејте со вашиот најдобар пријател барем еднаш во животот, како Џои и Чендлер.

14. Добрите пријатели секогаш ќе бидат тука за вас, без оглед на се.

15. Секогаш кажувајте го точното име на вашата невеста пред олтарот, Рос го стори тоа.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote