in

Серијата за Локи пристигнува на 11 Јуни!

На долгото чекање наскоро му доаѓа крајот! Студиото на Марвел објави дека серијата за полу-братот на Тор, Локи пристигнува на стриминг платформата Disney+ ова лето, односно на 11 Јуни.

Tom Hiddleston ја повторува неговата претпознатлива улога, богот на измамата. Оваа вест ја потврдија од Марвел со објава на социјалната мрежа Твитер. Во објавата стоеше: „Локи, оргинална серија на студиото на Марвел ќе започне со емитување на Disney+ на 11 Јуни“.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote