in

Серијата за Obi-Wan Kenobi од Star Wars ќе започне со снимање следната година!

Еван МекГрегор, акторот на популарниот лик на Star Wars – Obi-Wan Kenobi, откри на шоуто на Graham Norton дека истоимената серија за ликот на Obi-Wan со продукција од студиото на Disney ќе започне со снимање во следната година во Март.

„Приказната е за Оби-Ван Кеноби и ние започнуваме со снимање веќе следниот Март“ – изајви МекГрегор. Серијата на Disney+ која веќе има готови скрипти ќе биде режирана од Deborah Chow, кој претходно режирал епизоди на уште една серија од универзумот на Star Wars- The Mandalorian.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote