in

Серискиот убиец DEXTER се враќа на малите екрани!

Dexter се враќа на малите екрани откако Showtime порача да се сними нова лимтирана серија од долгата драма за сериски убиец. Michael C. Hall кој го глумеше главниот лик на серијата која траеше од 2006-2013 ќе ја повтори својата улога како и режисерот Clyde Phillips.

Оргиналната серија се работеше за Dexter Morgan, кој работеше како експерт во полицискиот департман во Мајами, САД, но тој водеше двоен живот бидејќи во касните часови тој стануваше сериски убиец. Сеуште нема детали за приказната на новата серија, односно продолжението на Dexter, но се надеваме дека набрзо ќе дознаеме.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote