in , ,

Што?Што?

Вртоглава сума – Шеширот на Индијана Џонс се продава во Холивуд

Фановите кои едвај чекаат на новото продолжение на „Индијана Џонс“ можат да го купат неговиот легендарен шешир следниот месец, доколку имаат на располагање четвртина милион долари суфицит.

Рачно изработената капа, носена од Харисон Форд во акциониот филм „Индијана Џонс и проколнатиот храм“ од 1984 година, се продава на аукција во Холивуд на 29 јуни и се проценува на 150 до 250 000 американски долари.

Продуцентите го нарачаа тоа од лондонскиот производител на шешири, Херберт Џонсон, една година пред снимањето на филмот, изјави директорот на аукциската куќа „Проп продавница“, Брендон Алингер.

„Тоа е една од најпрепознатливите филмски капи“, рече тој.

Форд (78) последен пат ќе се појави како бестрашен археолог во филм што ќе се прикаже следното лето.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote