in

Сестри од Сараево снимија брза одјава за анимираниот филм Симпсонови! [ВИДЕО]

Сестрите Аријана и Ела Пикњаш од Сараево ја снимија најавната музика за серијата Симпсонови, а нивниот аранжман на пијано и флејта ги воодушеви авторите на серијата кои ја користеа на излезот на една од епизодите.

“Ела и јас ја објавивме оваа насловна страница, како и секоја друга, на каналот Youtube и на Instagram. Бевме многу изненадени кога нашата” насловна “стана вирална на каналот Јутјуб, каде што во моментов има повеќе од 2,7 милиони прегледи. Едно утро добив е-пошта од директорот на музичката продукција, Волт Дизи / Фокс, во која тие ми побараа дозвола да го искористам нашиот настап во некоја од идните епизоди “, изјави Аријана Пикњаќ за„ Независне “.

Ми рекоа, изјави таа, дека „продуцентите на серијата го најдоа нашето видео на Youtube и дека се воодушевени“.

“Сето ова сè уште ни се чини како сон. Како прво, моравме да ја организираме познатата мелодија Симпсонови за флејта и пијано и да ја прилагодиме музиката според можностите на инструментот. Снимавме за половина час, но организиравме и вежбавме неколку дена пред тоа”, објасни Аријана.

Таа објавува бројни аранжмани на песни од популарни уметници на својот Инстаграм профил, но, како што вели, најмногу ужива да свири и да снима со својата сестра, која е многу вешта на пијано и се надева дека ќе направи некои оригинални дела.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote