in

Севиља ја совлада Осасуна и се искачи на третата позиција!

Во рамките на 24 коло во шпанката Ла Лига се сретнаа екипита на Севиља и Осасуна. Севиља успеа да слави со 2-0 на домашен терен и ги освои битните 3 бода кои можат да и обезбедат место во Лигата на Шампионите следнат сезона.

Натрпеварот го отвори Диего Карсос во 17 минута. Конечниот резултат го постигна искусниот напаѓач на домаќините Лук Де Јонг на самиот старт од второто полувреме. Со оваа победа Севиља се искачи на третата позиција и ја прескокна Барселона.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote