in

ГОДИНИТЕ СЕ САМО БРОЈКА! Шерон Стоун со црн корсет му пркоси на времето! [ФОТО]

Шерон Стоун неодамна наполни 63 години, а само неколку дена пред тоа објави фотографија на Инстаграм во црн корсет, асоцирана на нејзиниот познат филм „Ниски страсти“.

Шерон со оваа фотографија му се заблагодари на тандемот Долче и Габана, а покрај корсетот, таа носи и тесно здолниште под коленото, и нараквици кои на целата комбинација и даваат изглед достоен за црвен тепих.

Во текот на изминатата година, Шерон честопати ја споделуваше својата пандемска реалност со своите следбеници на социјалните мрежи, честопати без трошка шминка, но како и секоја жена, таа повремено требаше да скокне од удобните палта и пижами и да скокне во гламурозни комбинации.

Во ноември таа се сликаше во долна облека со објавата: „Не само што сум изненадена, туку и благодарна сум што сè уште сум модел на 62 години“.

Пред две години, Шерон за португалски Vogue изјави дека на почетокот на нејзината кариера, многу продуценти сметале дека таа не е доволно привлечна за да може да се појавува во филмови, но исто така признала дека нејзините фотографии во Плејбој и помогнале во кариерата.

Она што изгледа одлично на 63-годишна возраст, Шерон должи на вежбање и здрава исхрана.

„Мојата тајна е тоа – нема тајна! Јас само правам се што мислам дека треба да направам. Јадам правилно, редовно спијам, вежбам и среќна сум. Имам прекрасно семејство и добри пријатели. Јас избирам среќни и добри наместо лоши и нездрави работи “, рече Стоун во едно интервју, а како што откри, еден куп хирурзи ја убедуваа да направи дотерување.

„Слушнав неколку пати за што станува збор, но ако ги погледнам моите фотографии после тоа, ќе помислев – што треба да затегнат тука?“, рече таа шегувајќи се.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote