in

Фулам одигра нерешено против Шефилд Јунајтед

Алексанар Митровиќ промаши пенал и направи еден во корист на Шефил Јунајтед во денешниот натпревар кој заврши без победник на Брамал Лејн со резултат 1:1. И двата тима пристигнаа на натпреварот без постигнат бод во Премиер Лигата оваа сезона.

Играчот на Фулам Адемола Локман го постигна првиот погодок на натпреварот за водство на тимот од Лондкон. Се изгледаше решено за екипата на Скот Паркер, но во 85татат минута од ВАР собата му јавија на судијата дека Митровиќ направил прекршок за пенал. Били Шарп беше прецизен од белата точка и го постави конечниот резултат на натпреварот.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote