in

Шварценегер ја прими вакцината за корона и рече – „Дојди со мене ако сакаш да живееш!“ [ВИДЕО]

Поранешниот гувернер на Калифорнија, познатиот холивудски актер Арнолд Шварценегер, беше вакциниран против COVID-19 и апелираше до граѓаните на САД да го следат неговиот пример.

Седумдесет и три годишниот актер објави видео од кое прима вакцина на стадионот Доџерс во Лос Анџелес, кој беше претворен во центар за масовна вакцинација за време на пандемијата.

“Денес е прекрасен ден. Никогаш не сум бил посреќен додека чекав во ред. Ако ги исполнувате условите, придружете ми се и пријавете се за вакцината. Дојдете со мене ако сакате да живеете!”, Напиша Шварценегер на Твитер, парафразирајќи ја познатата реченица дека го изговори својот лик Терминатор во истоимениот филм.

Луѓе над 65-годишна возраст во моментов се вакцинираат во Лос Анџелес.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote