in ,

WTFWTF

Возеле куќа стара 139 години низ улиците на Сан Франциско! [ВИДЕО]

Жителите на Сан Франциско имаа можност да видат необичен настан.

Викторијанската куќа стара 139 години требаше да биде пренесена на друга адреса, неколку блока подалеку од првичната локација. Бидејќи куќата е 480 квадратни метри, напорот беше доста предизвик.

Куќата е во сопственост на Тим Браун, кој ја купи во 2013 година, и сега се сели покрај старата мртовечница со која новонаместената куќа ќе се претвори во зграда со 17 станови. Тој ќе изгради комплекс со 47 станови на местото каде порано стоеше викторијанската куќа.

Поради преместувањето, работниците морале привремено да преместат одредени столбови за улично осветлување, семафори и десетици сообраќајни знаци.

 

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote