in

Силен земјотрес ја погоди Грција!

Силен земјотрес го погоди грчкиот град Лариса денеска во 11 часот и 16 минути по македонско време.

Информациите се дека земјотресот бил со јачина од 6,3 степени по Рихтер, на длабочина од 2 километри, а со епицентар на 24 километри од Лариса.

Земјотресот беше почувствуван и во нашата земја, но со послаб интензитет. Особено го почувствуваа граѓаните кои живеат во повисоките згради.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote