in

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ЈА ПОГОДИ АВСТРАЛИЈА: Епицентар на длабочина од десет метри!

Засега нема податоци за жртви или можна материјална штета.

Земјотрес со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала ја стресе Австралија денес, соопшти денеска Американскиот геолошки институт.

Епицентарот на земјотресот не бил далеку од австралискиот остров Макари, на длабочина од 10 километри.

Засега нема податоци за жртви или можна материјална штета.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote