in ,

Што?Што? ТаженТажен

Силен земјотрес ја погоди Индонезија

ЏАКАРТА – Силен земјотрес со јачина од 7,4 степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди источна Индонезија.
Засега нема информации за штети или жртви, а издадено е предупредување за цунами, пренесува Ројтерс.

 

По првиот следеше земјотрес со јачина од 5,6 степени според Рихтеровата скала.

Жителите на погодената област истрчале од своите домови.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote