in

Земјотрес ја погоди Македонија по локално време 04:54!

Силен земјотрес ги разбуди граѓаните во утрешните часови.

Засега нема официјална точна потврда за интензитетот на земјотресот. Според неофицијални извори земјотресот бил 5.0 степени по рихтеровата скала.

Според сеизмолошкиот центар земјотресот е почуствуван во Македонија и Албанија. Засега нема информации за жртви и сериозна материална штета.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote