in

ТУРЦИЈА ПОВТОРНО ЈА ТРЕСАТ ЗЕМЈОТРЕСИ: Силен земјотрес погоди област во кој живеат скоро пет милиони луѓе.

Силен земјотрес ја погоди источна Турција, област во која живеат 4,9 милиони луѓе.

Јачината на земјотресот се проценува на 4,6 степени според Рихтеровата скала.

Областа каде што се случи земјотресот е населена со околу 4,9 милиони луѓе.

Да потсетиме, пред помалку од еден месец Турција и Грција беа погодени од силни земјотреси во кои загинаа повеќе од 20 лица.Пожарникарите и спасувачите со денови ги пребаруваа урнатините, трагајќи по преживеани.

Целиот свет беше заинтригиран од приказната за една девојка која беше пронајдена во урнатините по цели три дена.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote