in

Силен земјотрес предизвика мало цунами!

Силен земјотрес со магнитуда од 6.9 степени по рихтеровата скала го погоди Јужниот Океан близу Антартикот изминатиот викенд. Земјотресот предизвика и мало цунами но за среќа местото е ненаселено и нема никакви жиртви.

Земјотресот се случил на само 10 километри длабочина и 55 километри јужно од планината Слон, која се наоѓа на снежната пустина. Во таа област не постои постојано население, но сезонски работат неколку научници.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote