in

Силен земјотрес во близина на Вануату

Земјотрес со интензитет од шест степени според Рихтеровата скала регистриран е во близина на Вануату.Епицентарот на земјотресот бил на 137 киломтри под морското дно.Засега нема информации за евентуални човечки жртви и причинета материјална штета.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote