in

СИЛНО НЕВРЕМЕ ВО РУСИЈА! ЛАВИНА ОДНЕСЕ ТРИ ЖИВОТИ!Голема маса снег закопа шест куќи! [ФОТО/ВИДЕО]

Спасувачките екипи дадоа се од себе и веднаш реагираа.

Најмалку три лица загинаа во лавина во ски-центар во Норилск во северна Русија.

Спасувачките екипи пронајдоа тела на маж кој исчезна во лавина, жена и дете, откако снежните врнежи го погодија подрачјето на ски-центарот Гора Отделнаја.

Лавината зафати површина од околу 600 квадратни метри, а дебелината на снегот беше дури три метри.

Спасувачките екипи извадиле од снегот еден тинејџер, кој бил пренесен во болница со сериозни повреди.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote