in

Силва: Псж не ми понуди да останам!

Бразилскиот дефазивец Тиаго Силва, потпиша за екипата од Лондон, Челзи како слободен агент. Тој смета дека неговиот поранешен клуб ПСЖ не го испочитувал пред да го напушти клубот.

Тој беше капитен на екипата од Париз неколку сезони наназад, а летово стана слободен агент и се пресели во Премиер Лигата. „Тие никогаш ништо не ми понудија. Не ми рекоа ниту дали сакаш да останеш со нас за едно евро. Апсолутно ништо и тоа многу ме повреди“ изјави Силва.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote