in ,

Симпсонови уште во 2014-та го “предвиделе” летот во вселената на Richard Branson

Повторно, обожавателите сметаат дека Симпсонови успеаја да ја “предвидат иднината”, откако се појави епизода од 2014 година, на која беше прикажан Richard Branson на неговиот вселенски лет.

Минатата недела (11 јули), Branson (70) успешно се лансираше до работ на вселената, патувајќи со својот авион на летот Virgin Galactic. Брансон беше на неговиот вселенски авион Virgin во првиот тест кој беше целосно екипажен.

Фановите излегоа на Твитер за да истакнат дека Симпсонови го прикажале милијардерот во слична ситуација неколку години порано.

Но, уште поневеројатно, се чини дека Симпсонови многу пати правилно ја предвидуваа иднината. Шоуто имаше епизода во која се појавува болест која е слична на коронавирусот, појава на паметни часовници, исто така и натпреварувач од САД кој го освои златниот олимписки медал за карлинг.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote